Chanca piedra – wspaniała roślina

06 Cze
2018

Wciąż na świecie istnieją regiony, w których do diagnozowania chorób nie używa się USG, nie leczy się ich operacyjnie, a całą wiedzę na temat zdrowia i funkcjonowania człowieka posiadają najstarsze osoby w plemieniu. Szamani zamieszkujący Amazonię wspaniale znają się na roślinach i za ich pomocą potrafią leczyć wiele chorób. To właśnie tam, w Ameryce Południowej, rośnie wspaniała roślina – chanca piedra. Co o niej wiemy i przy jakich schorzeniach może okazać się pomocna?

Chanca piedra właściwości

Nazwa rośliny oznacza dosłownie „łamacz kamieni” i wskazuje na jej główne zastosowanie i właściwość. Napar z chanca piedra ma właściwości moczopędne, a przede wszystkim – rozpuszcza kamienie nerkowe i żółciowe. Jeśli będziemy stosować chanca piedrę regularnie i profilaktycznie, ta przykra dolegliwość może u nas w ogóle nie wystąpić. Stosowania we wczesnym stadium, może natomiast zapobiec konieczności operacji laparoskopowej i usuwania kamieni. Zioło rozkrusza bowiem kamienie i zamienia je w piasek, który łatwo wydalić. Zawsze warto jednak skonsultować stosowanie chanca piedra z lekarzem. Roślina także szereg innych właściwości. Obniża poziom cholesterolu, wpływa pozytywnie na układ trawienny oraz na jelita. Chanca piedra właściwości to także niwelowane objawów zapalenia pęcherza. Warto zatem mieć ją w swojej apteczce – z powodzeniem może zastąpić napar z żurawiny.

Chanca piedra kapsułki czy napar?

Chanca piedra może być stosowana w formie zaparzonych ziół, jednak napar jest dość gorzki w smaku. Można oczywiście posłodzić go na przykład miodem, ale jeśli stosujemy już inne zioła, to rytuał parzenia kolejnych ziół może być dla nas po prostu niewygodny w codziennym życiu lub może braknąć nam na niego czasu. W takiej sytuacji warto sięgnąć po chanca piedra kapsułki, które zawierają ekstrakt z tej rośliny i działają równie dobrze, a może nawet lepiej niż tradycyjny napar. Kapsułki chanca piedra można dostać w wielu dobrych sklepach ze zdrową żywnością. Warto wiedzieć, że chanca piedra w sklepach internetowych dostępna jest w niższych cenach, niż w zdecydowanej większości sklepów stacjonarnych. Pełna kuracja trwa miesiąc. Dłuższe stosowanie koniecznie skonsultuj ze swoim lekarzem.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z https://www.herbavis.eu/produkt/chanca-piedra