Czym zajmuje się dermatolog?

dermatolog
07 Gru
2017

Dermatolog najprościej rzecz mówiąc to lekarz od skóry, paznokci i włosów. Mało kto zdaje sobie sprawę jednak z tego, że dermatolodzy mogą udzielić także specjalistycznej pomocy w różnorodnych chorobach wenerycznych. Dermatologia jest bardzo szeroką i niesłychanie ciekawą dziedziną medycyny. Na pierwszy rzut oka może wydawać się, że dermatolog Warszawa zajmuje się wyłącznie leczeniem trądziku. Jak się jednak okazuje skóra, włosy i paznokcie to lustro, z którego można szybko wyczytać co złego dzieje się w naszym organizmie.

Co dermatolog może wyczytać ze stanu naszej skóry?

Dermatologia bardzo często w płynny sposób łączy się z wieloma innymi dziedzinami medycyny. Alergie, hormony i stany zapalne w całym organizmie w pierwszej kolejności odzwierciedlają się właśnie na skórze. Przychodnia dermatologiczna w warszawie to pierwsze miejsce które warto odwiedzić w sytuacji, gdy na naszej skórze zauważymy niepokojące zmiany.

Oprócz różnorodnych chorób skóry dermatolodzy zajmują się także chorobami włosów, paznokci i błon śluzowych. Warto wspomnieć również o drugiej dziedzinie dermatologii, czyli o wenerologii. Doświadczony wenerolog warszawa zajmuje się przede wszystkim chorobami wenerycznymi, które przenoszone są drogą płciową. Dermatolog warszawa bardzo często współpracuje z ginekologami, urologami, proktologami i andrologami. Z wszelkimi zmianami na paznokciach, skórze lub na włosach warto jak najszybciej zgłosić się do dermatologa.

Jakie są najpopularniejsze choroby skóry?

W dzisiejszych czasach zdecydowanie najpopularniejszymi chorobami skóry są wszelkie oparzenia (1, 2 i 3 stopnia), odmrożenia i albinizm, czyli brak melaniny. Do przychodni dermatologicznej w Warszawie bardzo często zapisują się także osoby, które zmagają się z trądzikiem, łojotokiem i różnymi wykwitami na skórze. Dermatolog Warszawa może okazać się bardzo przydatny również w sytuacji, gdy nie będziemy mogli samodzielnie pozbyć się łupieżu z głowy albo gdy mamy problem z łysieniem. Bardzo popularną chorobą skóry jest także atopowe zapalenie skóry albo martwica skóry (4 stopień oparzenia).

Pomoc wenerologa

Wenerolog Warszawa jest niezbędny, gdy zaobserwujemy zmiany na narządach płciowych. Mowa tutaj zarówno o zmianach powtarzających się, jak i również o zmianach nie ustępujących. Najpoważniejszym sygnałem alarmowym powinny być wszelkie wypryski, krosty, przebarwienia i nieprzyjemny zapach. Warto systematycznie obserwować również kolor, konsystencję oraz zapach wydzieliny.

Więcej na stronie gabinetu dermatologicznego http://derm-est.pl/