Domy opieki dla osób z chorobą Alzheimera

dom opieki alzheimer warszawa
20 Sty
2017

Wiele z nas ma w rodzinie osobę cierpiącą na chorobę Alzheimera. Ta ciężka choroba neurodegeneracyjna charakteryzuje się tym, że niestety jest nieodwracalna i postępująca. Zatem w pewnym momencie opieka nad seniorem będzie już za trudna dla nas. Co wówczas możemy zrobić?

Domy opieki – co o nich myślimy?

„Dom opieki Alzheimer Warszawa”- wpisując ten straszny zestaw słów w przeglądarkę czujemy się zazwyczaj naprawdę źle. Wielu z nas nie chciałoby oddawać seniorów do domów opieki, jednak nasze warunki nie pozwalają zapewnić mu koniecznej opieki. Dlaczego właściwie tak boimy się domów opieki?

Nasze myślenie zostało w dużej mierze zdominowane przez media i nagłaśniane przypadki różnych nadużyć w domach opieki. Oczywiście one się zdarzają, jednak generalnie nie jest ich wcale tak dużo.

Jak wyglądają domy opieki w rzeczywistości?

Rzeczywistość nieco się różni od tego, co jest przedstawiane w mediach. Dzisiaj dostępnych mamy wiele domów opieki- trzeba jednie przeszukać dokładnie wyniki wyszukiwania w odpowiedzi na hasło „dom opieki alzheimer Warszawa” i na pewno szybko odkryjemy ciekawe oferty.

Otóż warto wiedzieć, że domy opieki zazwyczaj zawierają specjalne udogodnienia, na które my nie zwracamy uwagi, w które pomagają seniorom w funkcjonowaniu. Mowa tutaj przede wszystkim o przeróżnych rzeczach typu: rak kantów, o które można się uderzyć, antypoślizgowa posadzka, wiele poręczy, za które można złapać itp.

Opieka w domach starości

Ponadto warto zwrócić uwagę na fakt, że choć przyczynowego leczenia alzheimera nie znamy, to jednak istnieją terapie, które mogą spowolnić proces choroby, a które są prowadzone w takich ośrodkach. Ponadto znajduje się tam również wykwalifikowana pielęgniarka oraz szybko kontakt do lekarza. Podsumowując- zagwarantowana jest opieka, jakiej my raczej nie jesteśmy w stanie zapewnić,

Oczywiście jednak warto dokładnie przejrzeć oferty, by spotkać nieuczciwych właścicieli domu opieki. Dlatego warto pojechać osobiście tam, porozmawiać z kierownikiem, personelem, zobaczyć wcześniej jak wygląda wnętrze.

Artykuł napisany we współpracy z domem opieki http://www.kasmin.pl/ zajmującym się leczeniem alzheimera w Warszawie i województwie mazowieckim.