Masaż dla dwojga, czyli coś dla ciała coś dla związku

01 Cze
2018

Starożytni Rzymianie i Grecy, o Chińczykach nie wspominając wiedzieli dobrze o dobroczynnym wpływie masażu na cały organizm. Masaż poprawia krążenie krwi i krążenie limfy, dzięki czemu przyczynia się do lepszej przemiany materii i dotleniania na poziomie komórek mięśni. Redukuje napięcie, pomaga w bezsenności a także zmniejsza ból. Nic nie stoi na przeszkodzie, żeby te dobroczynne właściwości wykorzystać jako para. Masaże dla dwojga stają się coraz bardziej popularne.

Ścieranie, głaskanie, ugniatanie

Klasyczny masaż relaksacyjny wykorzystuje różne formy dotyku i nacisku. Zwykle masaże poprzedzone są peelingiem całego ciała, co poprawia stan skóry. Oczyszczona i odświeżona peelingiem skóra znacznie lepiej przyjmuje składniki odżywcze ze stosowanych przy masażu kosmetyków. Masaże zaczynają się od głaskania lub gładzenia. Taki typ dotyku poprawia stan skóry, ma wpływ na sprężystość i gładkość. Potem można stosować rozciąganie, które świetnie wpływa na stawy (ale też na blizny pooperacyjne i siniaki), wyciskanie, które pobudza krążenie i ośrodkowy układ nerwowy. Szczególnie ważne jest ugniatanie, które przyspiesza regenrację mieśni a także pobudza czucie głębokie. Uderzanie stosuję się zazwyczaj bezpośrednio po ugniataniu. Uelastycznia to mięśnie i zmniejsz tkankę tłuszczową. Czasami stosuje się oklepywanie – pomaga usunąć wydzielinę z płuc. Wszystko to służy poprawie stanu całego organizmu. A przy okazji jest bardzo relaksujące.

Para na masażu

Warto wykorzystać te zdrowotne właściwości i formę relaksu w parze. Masaż dla dwojga może być bardzo atrakcyjnym sposobem na wspólne leniwe popołudnie czy przyjemny wieczór. W przyjaznej atmosferze salonu masażu, z dyskretną muzyką, aromaterapią i nieinwazyjnym oświetleniu można wspólnie przeżyć miłe chwile. Dobry, wspólny czas całkowicie poza codziennymi problemami jest dla związku równie korzystny, jak masaż dla organizmu. Można cieszyć się chwilą, wzajemną bliskością i dzielić tę samą przyjemność. To wreszcie okazja do bycia rozpieszczanym. Każdy potrzebuje tego od czasu do czasu. Dobry nastrój wyniesiony z salonu masażu pozwala na większą wyrozumiałość w stosunku do partnera a nie trzeba nikogo przekonywać, jak ważna jest w związku ta właśnie cecha. Masaże dla par są coraz bardziej popularne i nic w tym dziwnego. To świetny sposób na miłe kilka godzin razem.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z Medica SPA