Poprawa urody bez skalpela

usuwanie celulitu
10 Lis
2017

Każda z nas z pewnością niejednokrotnie spotkała się z określeniem medycyna estetyczna. Często – niesłusznie – kojarzymy ją z chirurgią plastyczną lub w ogóle stawiamy między nimi znak równości. Różnice są jednak spore i widoczne już na pierwszy rzut oka, co sprawia, że pod kątem gabinetów i klinik, których specjalnością jest medycyna estetyczna Wrocław, Gdynia czy Warszawa mogą zaoferować obecnie całkiem sporo placówek, w których możliwe jest choćby usuwanie celulitu czy depilacja laserowa – ale także nieco bardziej skomplikowane zabiegi.

Medycyna estetyczna czy chirurgia plastyczna?

Zagłębiając się w temat nieco bardziej, szybko zauważymy, że zarówno chirurgia jak i gabinety medycyny estetycznej oferują zdawałoby się, bardzo podobne zabiegi. Rzecz jasna depilacja laserowa raczej nie jest czymś, co mógłby przeprowadzać chirurg – ale choćby podniesienie opadającej powieki już tak. Gdzie zatem leży różnica? W sposobie osiągnięcia oczekiwanych rezultatów. Chirurgia, nie tylko zresztą estetyczna, kojarzy się raczej ze skalpelem, operacją i koniecznością długiej operacji. Co więcej, zabiegi chirurgiczne wykazują się znacznym stopniem modyfikacji naszego ciała i bardzo wysoką inwazyjnością, wiążą się także z bólem i pozostaniem przez jakiś czas w szpitalnym łóżku, pod nadzorem lekarza. Jedno jest jednak pewne – efekty będą trwałe. W przypadku medycyny estetycznej, zabiegi są znacznie mniej inwazyjne, trzeba je jednak okresowo powtarzać – wydaje się to jednak niewielką ceną za to, czego w ten sposób unikniemy. Przykładowo, wspomniane podniesienie powieki, w medycynie estetycznej realizowane jest bez skalpela, przy wykorzystaniu nowoczesnych technologii (np. technologia plazmowa).

Jak wybrać dobry gabinet?

Jak już wspomniano, klinik i gabinetów przeprowadzających tego rodzaju bezbolesne zabiegi jest w Polsce całkiem sporo. Warto mieć na względzie, że cena nie jest tutaj jedynym czynnikiem, na podstawie którego powinnyśmy decydować gdzie udamy się np. na usuwanie celulitu. Równie istotna jest jakość wykonania zabiegów – w końcu jakkolwiek nikt nie będzie nas kroił, w grę wciąż wchodzi tutaj nasze zdrowie, dlatego też przed udaniem się do konkretnej kliniki, koniecznie sprawdźmy opinie o niej krążące.

Medycyna estetyczna Wrocław

Szczególnie warta uwagi jest obecnie oferta gabinetów medycyny estetycznej działających w granicach stolicy Dolnego Śląska. Jest ich dużo i łączą w sobie sporą wiedzę na temat przeprowadzanych zabiegów i bogate doświadczenie z przystępną ceną, co pozwala oszczędzić nie tylko nasze zdrowie ale także i portfel.