Skuteczne usuwanie włosów z okolic bikini

28 Sie
2017

Niektóre kobiety nie mogą regularnie używać depilatora w okolicach bikini, gdyż szkodzi on ich skórze. Inne natomiast nie są z niego zadowolone, gdyż nie jest dla nich wystarczający skuteczny. Co zrobić w takiej sytuacji? Rozwiązaniem problemu może się okazać depilacja laserowa bikini.

Jak to działa?

Mechanizm działania lasery jest dosyć prosty. Jego zadaniem w przypadku depilacji laserowej bikini jest zniszczenie melaniny, która to zawarta jest w strukturze mieszka włosowego. Kiedy zostaje ona zlikwidowana, również mieszek włosowy umiera, przez co włos już z niego nie wyrasta.

W jaki jednak sposób melanina zostaje zniszczona przez laser? Wszystko przez to, że posiada ona zdolność do absorpcji energii ze światła. Można się o tym przekonać przebywając przez dłuższy czas na słońcu. Melanina wyłapuje wtedy energię promieni słonecznych, w wyniku czego skóra zmienia kolor. W tym przypadku, światło lasera nie prowadzi do zmiany koloru skóry, lecz z racji swojej siły niszczy melaninę.

Przygotowanie do depilacji laserowej bikini

Każda kobieta chcąca poddać się tego typu zabiegowi powinna pamiętać o tym, że nie da się go przeprowadzić od ręki. Konieczne jest wcześniejsze przygotowanie oraz spełnienie odpowiednich warunków. Przede wszystkim, przynajmniej na kilka tygodni przed tym, aż przeprowadzony zostanie zabieg trzeba rozpocząć unikanie opalania.

Ponadto, trzeba koniecznie dużo wcześniej skontaktować się z lekarzem specjalistą. Musi on bowiem przeprowadzić wywiad, aby dowiedzieć się, czy pacjentka nie zażywa jakiś silnych leków, uniemożliwiających przeprowadzenie zabiegu. Ponadto, nadwrażliwość skóry może także uniemożliwić depilację laserową bikini.

Jak przebiega zabieg?

Depilacja laserowa bikini rozpoczyna się od próby lasera. Chodzi o to, aby sprawdzić, w jaki sposób skóra na niego reaguje. Czasem na tym etapie może się jeszcze okazać, że depilacja nie będzie mogła zostać przeprowadzona. Niektórzy mają bowiem zbyt wrażliwą skórę, aby mogła ona wytrzymać konfrontację z laserem.

Zabieg zwykle nie trwa zbyt długo i nie jest też skomplikowany. Specjalista podczas jego przeprowadzania usuwa po kolei mieszki włosowe, z których akurat wyrasta włos. Rzecz w tym, że jednocześnie włosy wyrastają jedynie z części mieszków. Z tej właśnie przyczyny, jeden zabieg nigdy nie jest skuteczny. Konieczne jest przeprowadzenie kilku lub nawet kilkunastu sesji, aby depilacja laserowa bikini zakończyła się sukcesem.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z Esteti-Med