Toaleta w wersji premium

toaleta
09 Cze
2014

Wystarczy kilka dodatkowych urządzeń i zwykła toaleta publiczna zmieni się w toaletę premium. Co konkretnie można wykorzystać?

Kiedy myślicie ?toaleta publiczna? zwykle przychodzą wam do głowy obskurne, nieco brudne i mało zachęcające ? nie bójmy się tego określenia ? kible. A przecież także te przybytki mogą mieć zupełnie inny charakter. Czym powinna cechować się toaleta klasy premium?

Pomysł pierwszy: pielęgnacja skóry

Okej, być może naprawdę pierwszą rzeczą, którą należałoby zrobić w toalecie premium byłoby jej wyremontowanie i wykończenie w elegancki sposób. Ale przecież często nawet takie miejsca nie grzeszą odpowiednim wyposażeniem. Dlatego pomijamy ten etap i przeskakujemy do zasadniczego planu odnowy toalety.

Bardzo fajnym rozwiązaniem, które wielu osobom (trudno dokładnie oceniać, ale około jednej trzeciej kobiet ma skórę suchą) pozwoliłoby poczuć się o wiele lepiej po skorzystaniu z toalety jest dozownik kremu do rąk. Taki bezdotykowy dozownik mógłby wisieć obok podajnika ręczników bawełnianych ? tak, żeby można było z niego skorzystać po wysuszeniu dłoni.

Odświeżacz powietrza

Tym, co powoduje szczególnie negatywne odczucia u odwiedzających toalety jest zapach. Nie zawsze chodzi o odór wydobywający się z kabin czy pisuarów. Bardzo często do dezynfekcji toalet wykorzystywane są środki chemiczne o silnym, niezbyt przyjemnym zapachu. Nie należy zaprzestawać ich stosowania ? w końcu najważniejsza jest czystość.

Można natomiast skorzystać z rozwiązania, które zneutralizuje brzydki zapach. Sterowany elektronicznie odświeżacz powietrza może zostać zaprogramowany w taki sposób, aby emitował zapach o intensywności dopasowanej do sytuacji. ¦wietna sprawa w toalecie, prawda?

Pojemnik na śmieci intymne

Są takie sytuacje, w których w koszach na śmieci (o ile takie w ogóle w toalecie się znajdują) lądują rzeczy, które w zasadzie nie powinny w nich wylądować. Chodzi o produkty kosmetyczne przeznaczone do higieny intymnej. Wyrzucanie ich do ogólnie dostępnego pojemnika nie jest dobrym pomysłem, ani komfortowym ani higienicznym. Z drugiej strony trudno oczekiwać, że kobiety będą chowały takie rzeczy do torebek i szukały śmietnika na zewnątrz.

Rozwiązaniem mogą być specjalne pojemniki przystosowane do wyrzucania takich odpadków. Ich działanie jest proste. Po otwarciu pokrywki można położyć podpaskę czy cokolwiek innego na specjalnej półeczce. Kiedy pokrywka zostanie zamknięta, półeczka zapadnie się, a śmieci zjadą do właściwego pojemnika. W ten sposób nikt nie będzie miał dostępu do zawartości kosza, nie będą się także z niego wydostawały przykre zapachy.

Trzy pomysły ? proste, ale pomocne. Żeby urządzić toaletę na wyższym poziomie, trzeba jedynie trochę pomyśleć. Nie za dużo ? wszystkie powyższe urządzenia można kupić w Polsce.