Wózki do sprzątania – na mopy, wiadra i odpady

mopy
23 Sty
2017

Większość zestawów do sprzątania obejmuje mopy i dodatkowe akcesoria służące do sprzątania na mokro lub do segregowania śmieci. Jednak wózki do sprzątania mogą być również wózkami na pościel lub specjalnymi wózkami szpitalnymi, wyposażonymi w liczne zamykane pojemniki z tworzywa.

Zestaw jedno- lub wielowiadrowy


W zależności od rodzaju sprzątanej powierzchni warto sięgnąć po zestawy do sprzątania wyposażone w jedno wiadro lub też posiadające dwa wiaderka o zbliżonej pojemności, wykonane z tworzywa sztucznego, które mogą być wyposażone w dodatkowe zamykane pokrywy. Wiele wózków wyposażonych jest również w wyciskarki do mopów, jednak część producentów oferuje je niezależnie od wyposażenia wózka do sprzątania. Część wózków to klasyczne wózki do sprzątania, wyposażone w dwa wiadra i mopy, coraz częściej zestawy do sprzątania umieszczone na jezdnych kółkach mogą być zestawami wielofunkcyjnymi, w których pojawia się zaledwie jedno wiadro służące do płukania mopa. Na popularności zyskują również duże wózki do sprzątania, wyposażone w dodatkowe przegrody służące do segregowania śmieciu lub też do zbierania brudnej bielizny pościelowej.

Wielofunkcyjne wózki do sprzątania


W wózkach wielofunkcyjnych mopy oraz zestaw do sprzątania nadal może być najważniejszym elementem wyposażenia. Można jednak spotkać i takie wózki, w których zestaw do sprzątania może być dodatkowo ustawiany na specjalnej półce. W tym przypadku wózek jest wózkiem wyposażonym w dodatkowe przestrzenie, które mogą być wykorzystywane z myślą o konieczności gromadzenia śmieci czy pościeli. Wózki hotelowe kupisz w sklepie http://www.mopy-ceg.pl/ Takie wózki sprawdzą się w hotelach, obiektach edukacyjnych czy szpitalach. Tego typu zestaw do sprzątania musi być lekki, a jednocześnie dzięki specjalnym rozwiązaniom powinien się dać łatwo otwierać i zamykać jeśli został wyposażony w dodatkowo zamykane przestrzenie. Większość wózków wielofunkcyjnych to wózki z lekkiego tworzywa sztucznego, które jest jednocześnie wytrzymałe. System jezdny oparty na skrętnych kołach ułatwia transport obciążonego wózka.