Jak wybierać domy opieki (Warszawa)

domy opieki
19 Kwi
2017

Coraz częściej osoby starsze korzystają z profesjonalnej opieki medycznej i pielęgniarskiej w domach opieki. Warszawa pod tym względem nie jest wyjątkiem, choć większość domów, z jakich mogą korzystać seniorzy, to domy opieki położone w spokojnych dzielnicach.

Co oferują domy opieki


Warto przyjrzeć się bliżej ofercie, jaką do rodzin osób starszych, kierują domy opieki Warszawa oferuje pobyty w domach prywatnych i współfinansowanych przez NFZ z funduszy Ministerstwa Zdrowia. Część z nich oferuje możliwość zamieszkania dla osób starszych, które mają jedynie ograniczoną sprawność ruchową lub też którzy chorują na lżejsze choroby wieku starczego. W domach opieki dostępne jest także leczenie Alzheimera Warszawa oferuje specjalistyczne ośrodki i domy opieki, które specjalizują się w opiece nad osobami ze schorzeniami natury neurologicznej i psychicznej. Przy wnioskowaniu o przyjęcie seniora do domu opieki bardzo często wymagane jest przedstawienie historii choroby w przypadku osób lżej czy ciężej chorych, wskazane jest również przedłożenie listy przyjmowanych leków. Pomaga to w przestrzeganiu przyjmowania przez seniora przepisanych preparatów medycznych.

Dom opieki – nie zawsze dom dla osób chorych


Choć większości domy opieki w Warszawie kojarzą się nieodmiennie z osobami starszymi ciężko chorymi, to warto pamiętać, że spora część domów opieki to domy, w których wspólnie mieszka grupa pensjonariuszy w określonym wieku. Co oferuje dom opieki Warszawa pod tym względem wyróżnia się bardzo pozytywnie na tle domów, w których przebywają osoby starsze. Każdego dnia mogą oni korzystać z zajęć, jakie organizują dla nich właściciele domu, bardzo często do domów opieki zapraszane są znane osoby, które dzielą się z pensjonariuszami swoim doświadczeniem. Codzienne zajęcia i warsztaty mogą być przeplatane zorganizowanymi wyjazdami do teatru czy do innych jednostek kultury. Na co dzień pensjonariusze domów opieki w Warszawie mogą również wybierać się na spacery. Dotyczy to w szczególności domów opieki położonych w leśnych dzielnicach Warszawy – w Wawrze, Międzylesiu, na Bielanach czy na Białołęce.

Ważnym elementem codziennego życia w domach opieki w Warszawie jest ciągłość leczenia, która ma szczególnie duże znaczenie w przypadku poważnych schorzeń. Leczenie Alzheimera, nadciśnienia, chorób krążenia czy chorób narządów ruchu jest prowadzone w oparciu o dotychczasowe leczenie pacjentów pod okiem lekarzy specjalistów, zatrudnionych przez domy opieki. Pensjonariusze takich domów mają bowiem dostęp do profesjonalnej kadry lekarskiej.

Źródła: http://www.kasmin.pl/