Zamiast skalpela

chirurgia plastyczna
03 Paź
2016

Są na świecie kraje, w których operacje plastyczne mające podrasować urodę są tak popularne, że kupują je nawet rodzice córkom na osiemnaste urodziny. W Polsce chirurgia plastyczna nie cieszy się jeszcze aż tak dużym wzięciem. Jednakże, wiele kobiet decyduje się na zabiegi chirurgiczne, ponieważ chcą być piękniejsze. Operacje są jednak drogie i bywają niebezpieczne dla zdrowia. Jakie są zatem alternatywy dla skalpela?

Kosmetyki

Chirurgia plastyczna często jest używana przed kobiety do tego, aby wyglądać młodziej. Jednak podobny efekt można uzyskać stosując odpowiednie kosmetyki.
Wiele możemy zdziałać dzięki profesjonalnym kosmetykom do makijażu. Ważne jest również stosowanie odpowiednich kremów, dopasowanych do wieku.

Dieta

Z dobrodziejstw chirurgii plastycznej korzystają również czasem osoby z nadwagą. Dzięki operacji można usunąć nadmiar tłuszczu, a także wygładzić skórę pokrytą cellulitem.
Dużo bardziej naturalną i zdrową metodą na pozbycie się nadprogramowych kilogramów jest jednak po prostu zdrowy tryb życia. Chodzi tu przede wszystkim o odpowiednią, lekką dietę oraz wysiłek fizyczny. Nawet droga i skomplikowana operacja będzie jedynie rozwiązaniem tymczasowym, jeśli nie zmienimy swoich niezdrowych nawyków żywieniowych. Dieta jest więc rozwiązaniem bezpieczniejszym i prostszym niż ostrze skalpela.

Konieczność

Są jednak takie przypadki, w których operacja plastyczna jest wręcz wskazana. Chodzi o wszystkie te sytuacje, w których motywacją nie jest poprawienie urody, ale polepszenie stanu zdrowia. Czasem lekarze zalecają tego typu zabieg swoim pacjentom.
Operacji często muszą się poddać pacjenci z krzywą przegrodą nosową. Ta wada uniemożliwia im normalne oddychanie i może nawet spowodować bezdech.
Nie powinniśmy mieć więc oporów przed korzystaniem z chirurgii plastycznej, jeśli zaleca to lekarz specjalista i zabieg ma na celu uratowanie naszego zdrowia lub życia. Jeśli jednak chodzi jedynie o kwestie estetyczne, warto dokładnie przemyśleć, czy na pewno operacja jest jedynym rozwiązaniem.