Alkomat wirtualny – na jakich parametrach opiera się jego działanie?

11 Lip
2019

Jak powszechnie wiadomo każdy człowiek jest nieco inny, dlatego też każdy posiada nieco inną tolerancję na alkohol. Jeżeli chodzi o popularne w ostatnim czasie alkomaty online , to podają one jedynie uśrednione parametry. Z niniejszego artykułu dowiedzą się Państwo, które czynniki uwzględniane są w pierwszej kolejności przez wirtualne alkomaty.

Waga i wzrost

Każdy profesjonalny wirtualny alkomat bierze pod uwagę BMI oraz wagę i wzrost. Jak powszechnie wiadomo im większa waga, tym oczywiście więcej wody w danym organizmie. Z praktycznego punktu widzenia oznacza to, że osoby cięższe zdecydowanie lepiej znoszą działanie alkoholu. Najlepsze alkomaty wirtualne posiłkują się nie tylko samą wagą, ale właśnie BMI. Sportowcy mogą pochwalić się lepszą przemianą materii, dzięki czemu są w stanie szybciej spalić alkohol.

Moc alkoholu

Alkomat wirtualny jak łatwo się domyśleć bierze pod uwagę także moc samego alkoholu. Pamiętać należy przede wszystkim o tym, że alkoholi nigdy nie można mieszać. Osoby, które piją na przemian piwo i wódkę zdecydowanie szybciej się upiją. Alkomat online przelicza jedynie ilość wypitych napojów na czysty alkohol. Niestety rzadko kiedy alkomaty online uwzględniają rzeczywisty fakt występowania CO2, który występuje głównie w słabszych trunkach. Mało osób zdaje sobie sprawę z tego, ale to właśnie CO2 przyśpiesza wchłanianie alkoholu z mocniejszych trunków.

Czas rozpoczęcia i zakończenia picia

Aby wyniki były w miarę realne, wirtualny alkomat bierze pod uwagę także godzinę rozpoczęcia i zakończenia picia. Najlepsze alkomaty proszą o podanie dokładnego rozkładu wypitego alkoholu. Warto wspomnieć jednak o tym, że podczas imprezy każdy spożywa alkohol w nieco inny sposób. Jedni sączą drinka przez dłuższy okres czasu, a inni wolą wypić shota na raz.

Pusty żołądek

Alkomat online rzadko kiedy analizuje również stan naszego żołądka. Jak powszechnie wiadomo picie na pusty żołądek nie jest najlepszym pomysłem. Alkomat wirtualny nie uwzględnia również, czy podczas przyjmowania kolejnych dawek alkoholu spożywa się jakieś produkty. Niektóre dania mogą nieco spowolnić trawienie, dlatego też dłużej alkohol może utrzymać się w organizmie. Pamiętać należy o tym, że alkohol przemieszany z jedzeniem zdecydowanie wolniej się wchłania. Niestety jedzenie odsuwa również odczuwanie skutków picia, dlatego też trzeba dłużej odczekać zanim siądzie się za kierownicą.