Depilacja laserowa okolic intymnych – co warto o niej wiedzieć?

Depilacja laserowa okolic intymnych – co warto o niej wiedzieć?
05 maja
2019

Wśród usług świadczonych przez gabinety kosmetyczne i salony urody największą popularnością może pochwalić się ostatnio depilacja laserowa. Przeprowadza się ją na różnych partiach ciała – rękach, nogach, pachach, a także sferach intymnych. Według ekspertów jest ona jedynym dobrym sposobem na pozbycie się owłosienia z okolic bikini.

Jak wybrać dobre miejsce do przeprowadzenia zabiegu?

Aby depilacja laserowa okolic bikini w Warszawie przebiegła gładko i bez żadnych komplikacji, należy się jej poddać w sprawdzonym, profesjonalnym i zaufanym gabinecie kosmetycznym. Na pewno warto sprawdzić, z jakiego sprzętu się w nim korzysta. Najlepsze rezultaty generują bowiem innowacyjne lasery diodowe, które skracają czas trwania zabiegu i pozwalają go wykonać z dużą precyzją.

Dobrego lekarza można natomiast poznać po tym, jak zachowuje się on w stosunku do swojej pacjentki. Przed depilacją powinien przeprowadzić z nią dłuższą konsultację, by sprawdzić, czy nie występują u niej żadne przeciwwskazania do wykonania laserowej depilacji. Przed zabiegiem głównym niezbędne jest również przeprowadzenie próby laserowej.

Na czym polega depilacja laserowa okolic bikini?

Pierwszym etapem jest wspomniana już próba laserowa. Poprzedza ona samą depilację okolic bikini. W jej trakcie lekarz sprawdza, czy włoski pacjentki są podatne na działanie wiązki laserowej i czy rzeczywiście usuwają się pod wpływem jej działania. Zdarza się bowiem, że u niektórych kobiet (zwłaszcza tych o jasnym owłosieniu) ta metoda okazuje się mało skuteczna.

Przed wybraniem się na zabieg większość pacjentek obawia się również tego, że okaże się on dla nich bolesny. Nie można powiedzieć, że depilacja laserowa okolic bikini w Warszawie jest zabiegiem przyjemnym i w pełni komfortowym, ale najczęściej nie wywołuje ona większych reakcji bólowych. Warto więc podejść do niej ze spokojem, a w razie potrzeby poprosić lekarza o zastosowanie maści znieczulającej.

Jak należy przygotować się do zabiegu?

Zanim potencjalna pacjentka podda się depilacji laserowej okolic bikini w Warszawie, powinna zapoznać się ze wszystkimi przeciwwskazaniami do przeprowadzenia zabiegu. Tymi najważniejszymi są: ciąża, karmienie piersią, a także wszelkiego rodzaju infekcje bakteryjne i grzybicze.

Na kilka tygodni przed planowaną depilacją laserową należy również zrezygnować z opalania skóry – zarówno naturalnie, jak i w solarium – oraz odstawić wszelkie produkty przeznaczone do brązowienia ciała. W przeciwnym wypadku uzyskane efekty mogą nie być do końca satysfakcjonujące.