Depilacja laserowa

26 Lis
2018

Niezwykle gładkie ciało, pozbawione włosków, a do tego niepodrażniona mechanicznym goleniem skóra, to marzenie chyba każdej kobiety. To, że codziennie nie trzeba sięgać po maszynkę do golenia, jest chyba jednym z najważniejszych argumentów przemawiających za tym, by zdecydować się na zabieg depilacji laserowej.

Depilacja laserowa warszawa – absolutny hit

Depilacja laserowa warszawa aktualnie uznawana jest za absolutny hit ostatnich kilku lat i nic nie zapowiada, by miało się to zmienić. Gwarancja spektakularnych efektów osiąganych za pomocą depilacji, a przy tym gwarancja całkowitego bezpieczeństwa, są tym, co bardzo skutecznie przyciąga rzesze kobiet do salonów piękności.

Co więcej, nie tylko kobiety decydują się na ten zabieg. Również mężczyźni chcący pozbyć się zbędnego owłosienia z pleców, ramion czy klatki piersiowej, szturmem odwiedzają gabinety kosmetyczne i gabinety medycyny estetycznej.

Tak jak i w przypadku innych zabiegów, tak i tu, depilacja laserowa wzbudza wiele kontrowersji i ma tyle samo zwolenniczek, co i przeciwniczek tej metody.

Jak działa depilacja laserowa?

Sama zasada działania depilacji laserowe jest bardzo prosta. A mianowicie, wiązka światła generowana przez laser, przenika do w głąb włosa, powodują, że zniszczona zostaje jego macierz. Macierz włosa to ta część, która odpowiada za jego wzrost. Światło lasera dociera do macierzy poprzez barwnik, który zawarty jest w mieszku. Ten barwnik to wszystkim znana melanina.

W medycznym żargonie proces niszczenia macierzy określany jest mianem selektywnej fototermolizy. Depilacja laserowa (depilacja laserowa warszawa) pozwala na usuwanie niechcianego owłosienia, nawet u osób, które cierpią na takie schorzeniach jak np. zapalenia około-mieszkowe, podrażnienia powstałe podczas używania tradycyjnych maszynek jednorazowych do golenia, czy u tych, którzy borykają się z niezwykle uciążliwym problemem wrastających włosków.

Precyzja działania depilacji laserowej warszawa

Skoncentrowane działanie niszczącej wiązki lasera pozwala na trafienie we włos, przy czym nie powoduje się uszkodzeń delikatnej skóry. To właśnie dzięki takiemu działaniu, depilacja może być stosowana nawet w tych najbardziej wrażliwych miejscach jak bikini, wąsik, czy broda.

Co więcej, im włos jest grubszy i ciemniejszy ze względu na zawartość dużej ilości barwnika melaniny, a sam kontrast pomiędzy jasną skórą a ciemnym włosem jest wyraźny, tym zabieg depilacji laserowej jest skuteczniejszy. Tak więc osoby posiadające ciemne owłosienie mogą liczyć na bardzo widoczne efekty po zabiegu.