Dla kogo piwo bezalkoholowe?

08 Lip
2019

Wedle przepisów piwo bezalkoholowe nie może zawierać więcej niż 0,5% alkoholu. Warto jednak podkreślić, że mnóstwo producentów wprowadziło na rynek wersje 0%, które – z uwagi na zupełny brak szkodliwej substancji – mogą być spożywane przez właściwie każdego. Kto najczęściej decyduje się na taki napój?

Sportowcy

Osobom aktywnie uprawiającym sport nie jest zalecany żaden rodzaj trunku. Alkohol wpływa szkodliwie na organizm, osłabiając kondycję, siły, koncentrację, pracę różnych organów wewnętrznych, a także chęć i zapał do działania.

Na pewno więc ciekawą alternatywą dla sportowców jest piwo bezalkoholowe. Sprawność fizyczna może zostać utrzymana na odpowiednim poziomie. Często piwa bezprocentowe wręcz pomagają w codziennym ruchu, działając jak izotonik i świetnie nawadniając, co w przypadku aktywności fizycznej ma ogromne znaczenie. Na dodatek zawierają mniej kalorii od wersji z alkoholem.

Kierowcy

Prowadzenie pojazdu po spożyciu alkoholu jest surowo zabronione. W naszym kraju grożą za to poważne konsekwencje prawne, nie mówiąc już o innych, tragicznych skutkach, jakie wywołać może jazda po pijanemu.

W przypadku piwa bezalkoholowego problem tego typu znika. Napój świetnie orzeźwia, bardzo przypomina smak wersji alkoholowej, jednak jest bezpieczny. Spożywanie go nie osłabia zdolności myślenia, spostrzegania czy koncentracji. Śmiało można więc pójść na imprezę, napić się piwa 0% i wrócić jako kierowca do domu.

Osoby chore

Zażywanie leków nie może być łączone z piciem alkoholu. Efektem tego bywają bardzo poważne skutki zdrowotne, a często nawet śmierć. Jeśli więc osoba chora przyjmuje jakieś środki farmakologiczne, musi unikać napojów wyskokowych.

Piwo bezalkoholowe (0%) jest wówczas dobrą alternatywą. Warto też skonsultować tę kwestię z lekarzem. Jednak napicie w rozsądnej dawce piwa o zerowej objętości alkoholu nie powinien być problemem.

Kobiety ciężarne i karmiące

Na koniec warto wspomnieć o okresie ciąży i karmienia. W obu tych wypadkach przyjmowanie alkoholu to absolutnie niedopuszczalna sprawa. Zagrożone jest wówczas poważnie życie i zdrowie dziecka.

Nie ma jednak przeciwwskazań, by kobieta ciężarna bądź karmiąca skusiła się na piwo bez alkoholu. Trzeba jednak sprawdzić na opakowaniu, czy wybrany produkt rzeczywiście zawiera 0%, a nie dopuszczalne 0,5%.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z Bezalkoholowe.com