Jak często chodzić do dentysty?

20 Wrz
2019

Nie od dziś wiadomo, że lepiej zapobiegać, niż radzić i dotyczy to wielu sfer naszego życia, ale przede wszystkim zdrowia. Zdrowie jamy ustnej natomiast jest jest bardzo ważne, nie tylko ze względu na estetykę uśmiechu, ale chorób, które mogą się pojawić w rezultacie niedbania o kondycję zębów lub dziąseł. Dentysta Katowice przypomina o kontrolach w gabinetach stomatologicznych, celem profilaktyki chorób i eliminowania pierwszych i oznak. Jak często powinniśmy pojawiać się na stomatologicznym fotelu?

Stały punkt w kalendarzu

Klinika stomatologiczna Katowice uczy, że najważniejsza w spotkaniach z dentystą powinna być regularność, która wraz z samodzielną, codzienną pielęgnacją jamy ustnej, przynosi zawsze wymierne rezultaty. Najczęstszym błędem, który popełnia wielu z nas jest umawianie wizyty w momencie, kiedy przeszywający ból zęba nie pozwala funkcjonować. Oczywiście szybka reakcja umożliwia szybkie podjęcie leczenia oraz wyeliminowanie bólu, jednak ten etap można pominąć, jeśli planowane spotkania będą odbywały się co 6 miesięcy.

Klinika dentystyczna Katowice zachęca do umawiania regularnych wizyt, których celem jest poprawna diagnostyka chorób, jeszcze na etapie ich rozwoju. Profilaktyka badania może pomóc w szybkim znalezieniu próchnicy lub kamienia, jeszcze na etapie, który nie jest dla nas odczuwalny, ale już może być niebezpieczny dla zdrowia.

Częściej oznacza taniej

Dentysta katowice podkreśla także, że szybko rozpoczęte diagnostyka i leczenie chorób jamy ustnej są nie tylko mniej bolesne, ale i tańsze. Brak konieczności wprowadzania inwazyjnych i skomplikowanych metod leczenia wiąże się z zakończeniem wizyty po jednym spotkaniu, a także ograniczonymi kosztami, związanymi tylko z usługą dentystyczną.

Wyjątki od reguły

Graniczną datą profilaktycznych wizyt u stomatologa jest okres 6 miesięcy, jednak klinika stomatologiczna Katowice zaznacza, że są wyjątki, a także indywidualne uwarunkowania, które zachęcają do częstszych wizyt w gabinetach. Należą do nich między innymi kobiety w ciąży i dzieci, które powinny sprawdzać stan zdrowia zębów co około 3 miesiące, ze względu na słabszą mineralizację, a zatem szybsze ryzyko wystąpienia próchnicy. Klinika dentystyczna Katowice dbając o zdrowie swoich pacjentów, przypomina im o zasadach umawiania wizyt, oferując pełen szereg swoich zabiegów, prowadzących do zdrowego i pięknego uśmiechu.