Jak dbać o skórę wokół oczu?

27 Wrz
2019

Delikatna skóra wokół oczu najszybciej się starzeje. Bez odpowiedniej pielęgnacji szybko pojawiają się na niej zmarszczki, zwłaszcza w dolinie łez i tak zwane kurze łapki. W jaki sposób zatrzymać czas, by okolica oczu długo wyglądała młodo?

Co można zrobić w domu?

Przede wszystkim nie należy zapominać o codziennej, odpowiedniej pielęgnacji. Zarówno rano jak i wieczorem trzeba stosować krem nawilżający oraz odżywczy. Pod makijaż musi on mieć lżejszą formułę, na przykład żelową, zaś na noc może być bardziej gęsty i treściwy. Nigdy także nie wolno zapominać o demakijażu.

Resztki kosmetyków sprawiają, że okolice oka o wiele szybciej się starzeją. Jeżeli pielęgnacja domowa będzie skrupulatna, jeszcze długo po 30 roku życia będzie można się cieszyć młodym spojrzeniem. W tym czasie jednak warto już myśleć o zabiegach wspomagających młodość, takich jak karboksyterapia.

Dlaczego warto zastosować karboksyterapię na okolicę oka.

Zabiegi polegające na wstrzykiwaniu dwutlenku węgla w okolicę oka pomogą walczyć nie tylko ze zmarszczkami, ale także cieniami pod oczami oraz opadającą powieką. Wspomagają one produkcję kolagenu oraz poprawiają ukrwienie skóry, która może się szybciej regenerować.

Trzeba jedynie pamiętać, by karboksyterapia była wykonywana w renomowanym gabinecie lekarza medycyny estetycznej. Musi być także poprzedzona treściwą konsultacją. Lekarz powinien sprawdzić, czy nie istnieją żadne przeciwwskazania do zabiegu. Wśród nich może znajdować się na przykład choroba skóry, skłonność do powstawania blizn czy ciąża. Pacjentka w ciąży powinna po prostu odczekać do porodu i po okresie połogu może wrócić do gabinetu.

Tryb życia a piękna skóra wokół oka

Efekty karboksyterapii będą także w dużej mierze zależały od tego, czy prowadzi się zdrowy i higieniczny tryb życia. Cienie pod oczami oraz zmarszczki nie pojawia się na nowo przez długi czas jeżeli pacjentka będzie się wysypiać, używać kremów pod oczy oraz pić dużo wody.

Warto także pozwalać oczom odpoczywać od komputera. W przypadku wady wzroku warto ją skorygować okularami, ponieważ jeżeli widzenie jest niedostateczne pojawia się tendencja do mrużenia oka, co także wpływa na o wiele szybsze pojawienie się zmarszczek.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z Dermokliniki