Jak rodzaj uzupełnienia zębowego wybrać?

05 Lip
2018

Braków zębów nie wolno pozostawiać nieuzupełnionych, ponieważ ma to wpływ nie tylko na estetykę uśmiechu, ale także na zdrowie całego organizmu. Współczesna protetyka stomatologiczna ma kilka bardzo dobrych propozycji, nie tylko najpopularniejszą protezę zębową.

Protetyka w Katowicach i całej Polsce – co cieszy się dużym powodzeniem?

Coraz większym zainteresowaniem cieszą się stałe uzupełnienia, jakimi są implanty zębowe. Każdy specjalista w dziedzinie, jaką jest protetyka stomatologiczna potwierdzi, że jest to najlepsza alternatywa dla własnych zębów. Implant to w zasadzie wszczep tytanowy, który umieszcza się w kości, zaś na nim osadza się koronę ceramiczną. Takie uzupełnienie wystarczy na całe życie, z tym, że koronę trzeba zmieniać raz na około 25 lat.

Warunkiem wstawienia implantu, jak wskazuje praktyka każdego protetyka w Chorzowie czy Katowicach są odpowiednie warunki w jamie ustnej, czyli brak stanów zapalnych oraz wystarczająca ilość kości niezbędna do tego, by wszczep się przyjął. Niezbędna jest też wręcz rygorystyczna higiena jamy ustnej oraz zalecane jest rzucenie palenia. Pewne choroby także uniemożliwiają czasowo lub na stałe skorzystanie z implantu.

Most na punktach czy na włóknie szklanym?

W przypadku pojedynczych braków w łuku tańszą alternatywą dla implantu jest tradycyjny most osadzony na dwóch przęsłach ceramicznych, które nakłada się na sąsiadujące zęby. Niestety nie zawsze pacjent chce się zgodzić na niezbędny zabieg, który się z tym wiąże, czyli szlifowanie zębów sąsiadujących. To praktycznie zniszczenie zębów, nawet tych zdrowych.

Od niedawna Protetyka w katowicach, ale także mniejszych miastach proponuje także uzupełnienie nazywane mostem na włóknie szklanym. Ma ono wiele zalet. Przede wszystkim jest tanie. Pozwala wykonać pracę już na jednej wizycie. Mostu nie trzeba zamawiać u protetyka w Chorzowie czy swoim mieście, ponieważ wszystkie prace wykonuje się na wizycie stomatologicznej. Stomatolog nie szlifuje zębów sąsiednich, ale dokonuje małego wyżłobienia, na przykład w wypełnieniu. Do tego przymocowuje się włókno szklane, zaś na nim odbudowuje ząb za pomocą kompozytu, kawałek po kawałku. Nie jest to bolesne, zaś dobrze wykonany most może posłużyć nawet kilkanaście lat, chociaż jeszcze niedawno uznawany był za uzupełnienie tymczasowe.