Leczenie pokrzywki na twarzy: domowe sposoby

05 Gru
2018

Mimo że istnieje szereg farmaceutyków, dzięki którym można leczyć pokrzywkę, to jednak szczególnie poleca się stosowanie tak zwanych domowych sposobów na walkę z tym schorzeniem. Przede wszystkim, są to zdecydowanie tańsze sposoby na wyleczenie pokrzywki na twarzy, po drugie: korzystając z naturalnych składników mamy całkowitą kontrolę nad wszystkimi substancjami, które wchłania nasza skóra.

Dlaczego warto robić zabiegi na pokrzywkę w weekend?

Domowe zabiegi warto wykonywać w weekend, kiedy mamy nieco czasu na siedzenie w domu, bez wychodzenia na zewnątrz. Wychodzenie na zewnątrz, gdzie wieje i pada oraz gdzie panuje niska lub bardzo wysoka temperatura może podrażnić skórę z pokrzywką bezpośrednio po zabiegu.

Olejek arganowy na pokrzywkę na twarzy

Skóra, która została zaatakowana przez pokrzywkę, potrzebuje olejku arganowego. Kupimy go w aptece – jest w ciemnej butelce i należy przechowywać go w miejscu niedostępnym dla promieni słonecznych. Konieczne jest stosowanie olejku arganowego regularnie, choćby w małych ilościach. Warto więc wyrobić sobie nawyk wcierania olejku na skórę twarzy codziennie rano przed wykonaniem makijażu lub na noc. W tym drugim przypadku jednak istotnym problemem może być brudzenie pościeli i ubrania w miarę przewracania się z boku na obok podczas snu.

Kompresy chłodzące – leczenie pokrzywki na twarzy

Na pokrzywkę świetnie działają także kompresy z chłodnej wody. W drogeriach znajdziemy małe silikonowe maseczki relaksujące, które wypełnione są żelem. Mają właściwości łagodzące, a co jest szczególnie istotne dla osób cierpiących na pokrzywkę. Niwelują swędzenie. Swędzenie przy pokrzywce doprowadza do rozprowadzania schorzenia po całym ciele. Drapiąc się, pacjent pozwala na wnikanie bakterii w głębsze warstwy skóry, co pogarsza jego stan.

Ziołolecznictwo i stosowanie kąpieli

Skuteczne jest równie stosowanie ziół. Szczególnie dobrze może działać stosowanie naparów z pokrzywy, która łagodzi nie tylko problemy związane z pokrzywką, ale też może istotnie wpłynąć na poprawę wyglądu naszej skóry.
Osoby z pokrzywką na twarzy powinny dodawać do kąpieli trochę sody oczyszczonej albo krochmalu. Osoby dotknięte tym schorzeniem powinny unikać kąpania się w wodzie z kosmetykami zawierającymi alkohol.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z Dermokliniki