Najlepsze sposoby na odprężenie ciała i umysłu

05 Lip
2018

W życiu każdego człowieka zdarzają się chwile wzlotów i upadków. Dość problematyczne bywają te drugie, w trakcie których człowiek traci motywację do czegokolwiek, ponieważ nie ma siły na wykonanie najprostszych zadań i odczuwa silne zmęczenie. Szybko można z nim sobie jednak poradzić. Jest na to kilka sposobów.

Aktywność fizyczna

Czasem to właśnie wysiłek fizyczny działa na człowieka lepiej niż profesjonalny masaż relaksacyjny. Aktywność może być zupełnie dowolna – równie dobrze sprawdzą się biegi, jazda na rowerze, ćwiczenia na siłowni czy chociażby zwykłe spacery.

Podczas wysiłku w organizmie dochodzi do wyrzutu endorfin, czyli hormonów szczęścia. Samopoczucie błyskawicznie się poprawia, a człowiek na nowo odzyskuje swoją motywację do działania. Warto czasem nawet zmusić się do wysiłku, aby coś na nim zyskać.

Domowe SPA

Większość zabiegów kosmetycznych można wykonać w domowych warunkach – nie trzeba wcale udawać się do profesjonalnych gabinetów. Domowe SPA powinno być tą chwilą, którą człowiek przeznacza samemu sobie.

Takie SPA najlepiej rozpocząć kąpielą w gorącej wodzie z dodatkiem aromatycznych substancji. Można też dodatkowo nanieść na skórę preparat złuszczający martwy naskórek i przy okazji wykonać delikatny masaż relaksacyjny. Przed wejściem do wanny na twarz warto nałożyć nawilżającą maseczkę, a włosy pokryć odżywczym olejkiem. Pod wpływem pary wodnej substancje lepiej przenikną w głębokie warstwy skóry.

Kontakt z naturą

Siedząc codziennie kilkanaście godzin w zamkniętym pomieszczeniu, nie można czuć się zdrowo i dobrze. Każdą wolną chwilę najlepiej więc spędzać na świeżym powietrzu, ciesząc się kontaktem z naturą.

Pod wpływem działania promieni słonecznych organizm jest w stanie wyprodukować spore ilości witaminy D. To właśnie ona odpowiada za samopoczucie.

Niesamowita moc ziół i olejków

Olejki wykorzystywane przy masażach relaksacyjnych można stosować na co dzień – zapalając je w specjalnych kominkach i wypełniając ich aromatem cały dom bądź sypialnię. Ukoją one stargane nerwy i pozwolą szybciej zasnąć i prędzej się zregenerować.

Niektóre zioła występują też w formie herbatek. Melisę czy rumianek warto wypić na kilka godzin przed udaniem się do łóżka, aby wieczorową porą zrelaksować swój umysł, oczyścić go z niepotrzebnych myśli i świetnie przygotować się do nocnego odpoczynku.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z Medica SPA