Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/maker4/domains/prohigiena.com/public_html/wp-content/plugins/a3-lazy-load/admin/admin-interface.php on line 364
Nowości w protetyce - sposób na piękny uśmiech - Higiena dla was

Nowości w protetyce – sposób na piękny uśmiech

31 Sie
2019

Jeszcze do niedawna konieczność wykonania protezy zębowej budziła w pacjentach niechęć. Sama procedura była żmudna, a efekt nie zawsze zadowalał. Dzisiejsze osiągnięcia w zakresie protetyki pozwalają zaoferować pacjentom najwyższą jakość i piękny, naturalny uśmiech.

Innowacje na każdym kroku

Dzięki znacznemu rozwojowi technologii w zakresie stomatologii, dziś wybierając gabinet – niezależnie czy będzie to dentysta chorzów czy Warszawa – można być pewnym wysokiej jakości usług. Pierwszym krokiem do przygotowania protezy jest pobranie wycisku. Obecnie stosowane w tym celu masy są mieszane automatycznie, co zapewnia ich jednolitość i tym samym dokładne dopasowanie. Następnie wycisk jest z laboratoryjną dokładnością skanowany, a program komputerowy tworzy wirtualny projekt. Kolejnym etapem jest wycięcie projektu przez obrabiarkę 3D np. w tlenku cyrkonu. Zastosowanie tych innowacji pozwala na uzyskanie protezy wykonanej niezwykle precyzyjnie, z materiału imitującego naturalne uzębienie, a jednocześnie bardziej odpornego na przebarwienia czy uszkodzenia zębów.

Światowe nowości

Pacjenci oczekujący najwyższej jakości usług, wpisując w wyszukiwarkę np. protetyka Chorzów lub stomatolog Chorzów otrzymają listę wszystkich gabinetów. Warto wówczas porównać zakres ich usług oraz sprzęt, na którym pracują. Coraz więcej gabinetów pochwalić się może takimi nowościami jak skanery wewnątrzustne. Ich zastosowanie pozwala pominąć proces pobierania wycisku, co z kolei jeszcze bardziej upraszcza i przyspiesza proces przygotowania protezy zębowej. Obecnie skrócić go można do zaledwie kilku godzin.

Materiał ma znaczenie

Proteza zębowa to element, który pacjent nosi przez większą część dnia. W związku z tym powinna być dopasowana i wygodna. Starsze protezy wykonywane były w większości z akrylu. Miały one szereg wad – były ciężkie, sztywne, trudno było się do nich przyzwyczaić, a niektórym wręcz utrudniały mówienie. Dziś wykorzystywane są materiały termoplastyczne. Niezależnie czy protezę wykonywać będzie dentysta Chorzów, czy w każdym innym mieście i na wsi, warto pytać o nowoczesne modele. Protezy poliamidowe, nylonowe, acetonowe czy acronowe to grupa materiałów termoplastycznych. W stosunku do akrylu są one dużo bardziej wytrzymałe, lżejsze, a jednocześnie nie uczulają i mają szereg innych zalet. Dlatego wpisując w wyszukiwarkę np. protetyka Chorzów lub stomatolog Chorzów, warto dopisać protezy termoplastyczne. Pozwoli to na wybór gabinetu, który zaoferuje najwyższą dostępną na rynku dentystycznym jakość.