Skuteczna walka z zasinieniami pod oczami

05 Paź
2018

Niestety cienie po oczami to bardzo powszechny problem u wielu ludzi. Duża część osób borykających się z tym problemem nawet nie zdaje sobie sprawy z tego, że usuwanie cieni pod oczami może być proste. Każdy gabinet medycyny estetycznej ma w swojej ofercie zabiegi pozwalające na pozbycie się tego problemu.

Skąd właściwie biorą się cienie pod oczami?

Zazwyczaj problem leży w ciągłym zmęczeniu, braku snu, stałym zestresowaniu i w prowadzeniu niezdrowego trybu życia. Dieta ma także bardzo duży wpływ na kondycję skóry, nie tylko tej cienkiej i wrażliwej pod oczami, ale także i tej na całym ciele.
Zwiększone zasinienia pod oczami mogą być także odzwierciedleniem choroby, przeziębienia, a także zaburzonej gospodarki hormonalnej czy niewłaściwego gromadzenia się melaniny w skórze.
Cienie pod oczami są niestety problemem natury genetycznej. Grubość oraz rodzaj skóry jest dziedziczna, dlatego im cieńsza skóra występuje w tym obszarze, tym zasinienia będą większe. Dodatkowo kształt czaszki, który również jest dziedziczny także ma duży wpływ na występowanie “worków” pod oczami. Im głębsze są oczodoły, tym głębiej osadzone są oczy, przez co zasinienia są bardziej widoczne.

Najchętniej wybierany zabieg.

Na szczęście usuwanie cieni pod oczami w obecnych czasach nie jest już problemem. Medycyna estetyczna oferuje szereg zabiegów pozwalających na pozbycie się tego kłopotu.
Jednym z najchętniej wybieranych metod usuwania cieni pod oczami jest mezoterapia igłowa. Jest to zabieg polegający na wstrzykiwaniu kwasu hialuronowego w dolinę łez. Metoda ta jest bezbolesna i bardzo szybka, ponieważ cały proces trwa 15 minut, a efekty są widoczne przez rok. Mezoterapia igłowa powoduje, że kwas hialuronowy odsuwa cienką skórę pod oczami od naczyń krwionośnych biegnących pod nią, przez co widoczność zasinień jest znacznie mniejsza.

Przeszczep własnego tłuszczu – bezbolesny zabieg dający długotrwałe efekty

Inną bardzo innowacyjną i często wybieraną metodą jest przeszczep własnego tłuszczu w obszar pod oczami. Zabieg ten polega na pobraniu tkanki tłuszczowej z miejsca, gdzie występuje jej nadmiar a następnie wstrzyknięciu jej w dolinę łez.
Oprócz likwidacji cieni pod oczami, metoda ta sprawia, że zmarszczki wyrównują się a efekt utrzymuje się przez kilka lat. Sam zabieg jest bezbolesny, ponieważ igły używane zarówno do pobierania jak i wstrzykiwania tłuszczu są bardzo cienkie.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z Dermokliniki