Stres – istotna przyczyna wypadania włosów

11 Lut
2019

Stres jest integralną częścią każdego człowieka. Towarzyszy on nam w życiu bez względu na wiek, płeć, zawód bądź wykształcenie. Nadmierny stres wyniszcza organizm oraz prowadzi do wielu skutków ubocznych. Może przyczynić się do wypadania włosów.

Stres a wypadanie włosów – działanie na organizm człowieka

Przyczyn stresu może być wiele. Jego źródłem najczęściej mogą być: konflikty międzyludzkie, niestabilność finansowa, mobbing, potrzeby emocjonalne, wartości kulturowe, tradycja, wychowanie, sumienie oraz aspiracje zawodowe. Ponadto, do sytuacji stresowych może przyczynić się również w znacznym stopniu hierarchia społeczna, hałas oraz pośpiech.

Narastający stres może zaburzyć funkcjonowanie każdego organizmu. Mogą wtedy pojawić się objawy takie jak:

– przyspieszony rytm serca
– nadmierna potliwość
– bezsenność
– zaburzenia łaknienia
– wybuchy złości
– wycofanie
– apatia
– płaczliwość
– agresja
– zamknięcie w sobie.

Nadmierny stres, a wypadanie włosów

Sytuacje stresowe odgrywają ogromną rolę w zaostrzaniu się wielu chorób. Mogą one być przyczyną wielu uciążliwych chorób skóry takich jak:

– atopowe zapalenie skóry
– łuszczyca
– pokrzywka.

Stres należy do najczęstszych przyczyn, które powodują wypadanie włosów. Porost włosów blog informuje jak skutecznie walczyć z tą dolegliwością. Osoby, które cierpią na problemy skórne bądź borykają się z wypadaniem włosów powinny zgłosić się do trychologa lub dermatologa.

Porost włosów blog – skuteczna walka z łysieniem

Warto wiedzieć o tym, że nie tylko stres może powodować u człowieka wypadanie włosów. Przyczynami mogą być także zaburzenia nieprawidłowego funkcjonowania organizmu, które są jego efektem.

Stres a wypadanie włosów może powodować zaburzenia łaknienia oraz brak snu. Skutki tych zaburzeń mogą powodować wypadanie włosów. Stres fizjologiczny może być następstwem ciągłego zmieniania oraz odstawiania środków hormonalnych.

Brak równowagi ze strony układu hormonalnego może również przyczynić się do łysienia. Kolejną ważną sprawą jest fakt, że włosy mogą wypadać po około dwóch do trzech miesięcy od pojawienia się stresu.

Skutki bardzo silnego stresu w postaci szybkiego łysienia, zazwyczaj obserwuje się w ciągu paru miesięcy od wystąpienia sytuacji stresogennej.

Niejeden blog na porost włosów proponuje:

– skuteczne preparaty do picia
– wcierki gotowe do kupienia w aptekach
– płukanki ziołowe
– odpowiednią dietę oraz nawadnianie organizmu
– preparaty dietetyczne do połykania
– oleje na wzrost włosów
– skuteczne maseczki
– odpowiednią pielęgnację skóry głowy
– masaż skóry głowy

Stres i wypadanie włosów to niebezpieczne zjawisko z którym należy walczyć. Dzięki regularnie stosowanym zabiegom można skutecznie ustrzec się przed całkowitym wyłysieniem.